Novi Solutions

Co je u nás v Novi Solutions nového?


Tak co je u vás v Novi nového – ptáte se. 🙂 Tak tedy:

1. Posílili jsme tým o novou kolegyni Martu Dvořákovou, která se věnuje především projektům z oblasti životního prostředí.

2 Pracujeme společně s Třemošenskými (Třemošná – Plzeňský kraj) na Rozvojovém plánu pro jejich krásné město, stejně tak pro jihočeskou Kaplici a už jsme začali s přípravou stejného dokumentu pro Velešín. Spolupráce je výborná a jsme mile překvapeni stále se zvyšujícím zájmem obyvatel měst a obcí o dění u nich a ochotě zapojovat se do debat o tom, jak chtějí, aby se jejich města vyvíjela.

3. Máme za sebou několik schválených předběžných žádostí do operačního programu průmysl a podnikání (OPPIK) a usilovně pracujeme na tzv. plných žádostech. Můžeme zmínit, že projekty jsou například o rekonstrukci nemovitostí pro rozvoj podnikání (tzv. brownfields), o inovovaném výrobním procesu i výsledném produktu a v neposlední řadě o nově vyvíjených aplikacích týkajících se úspor energií.

4. Také jsme podali projekt do „životního prostředí“ – výsadba stromů, keřů atd. uvnitř jihočeského malebného města, kterým je Planá nad Lužnicí. V Plané si v loňském roce schválili plán rozvoje a „jedou“ přípravu projektů přesně podle něj.

5. A kromě „projektů“ je v plném proudu příprava naší, již tradiční konference pro starosty – s názvem „Pro region 2020„, která se uskuteční v listopadu, opět v Klostermannově Chatě.
Letos přijal naše pozvání pan Oldřich Kužílek – autor zákona č. 106 o poskytování informací. Dalšími zajímavými tématy budou například Kyberbezpečnost, chování při black outu či migrační vlně. Dále nastavení procesů v úřadu tak, aby prošel úspěšně všemi různými kontrolami. Budeme se také ve spolupráci se společnosti E.ON informovat i jejich projektu e-mobility a upozaděné nebudou ani finanční prostředky z EU, odpadové hospodářství či úspory energií. Program je bohatý 🙂
Pojetí konference se posunulo od přednáškového k 90 % debatnímu. Tento posun přináší nám všem větší užitek i efektivní řešení a u cca poloviny témat si účastníci vybírají pouze ta, která je zajímají.

Přeji Vám všem krásný den
Ondřejka Harvalíková

Kontakt

Novi Solutions, s.r.o.
Mánesova 459/46, 370 01
České Budějovice

Tel.: +420 606 647 833
Tel.: +420 774 572 245
Email: info@novisolutions.com

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace