Novi Solutions

Co nás těší – budova fary v Plané nad Lužnicí žije


Po náročné rekonstrukci, na kterou se nám společně se zastupiteli města Planá nad Lužnicí podařilo záskat finanční dotaci z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Jihozápad, byla pro veřejnost v dubnu 2015 otevřena plánská fara. Z chátrající budovy, která byla opravena zvnějšku i zevnitř,  se stala jedna z perel centra města a žije to zde rušným životem.

Ve výstavní alerii FARA, která zde byla zřízena, se každoročně uskuteční celá řada výstav tuzemských, ale v řadě případů i zahraničních vystavovatelů. Galerie se stala vyhledávaným místem pro řadu malířů a sochařů, kteří se do galerie rádi vracejí.
Do budovy fary bylo dále umístěno informační turistické centrum, malé muzeum a do podkroví malý přednáškový sál, který slouží pro pravidelné schůzky kroužku malých rybářů a mateřské centrum.

V současné době v Galerii FARA probíhá Výstava ke 100. výročí založení Československa, v Muzeu FARA pak můžete od počátku listopadu navštívit Vánoční výstavu, která vás jistě svátečně naladí na blížící se Vánoce.

Kontakt

Tel.: +420 606 647 833
E-mail: info@novisolutions.com
IČ: 28154495
DIČ: CZ28154495

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace