Novi Solutions

Evropská komise schválila poslední z operačních programů


Počínaje včerejškem má Česká republika schválené všechny operační programy. K posledním se přidaly operační programy Praha – pól růstu řízený Magistrátem hlavního města Prahy a program Technická pomoc v gesci Ministerstva pro místní rozvoj.

OP Praha pól růstu si klade za cíl zvýšit konkurenceschopnost Prahy jako rozvojového pólu republiky a zajistit kvalitní život obyvatel. Podporovat bude:

  • zaměstnanost, sociální začleňování a boj proti chudobě, dále udržitelnou mobilitu,
  • vytvoření příznivého podnikatelského prostředí,
  • vzdělávání, vědu, výzkum a technologický rozvoj tak, aby Praha posílila svoji roli inovačního centra republiky.

OP Technická pomoc doplňuje ostatní operační programy a má za cíl poskytovat technickou podporu a zajistit koordinovaný přístup při řízení operačních programů napříč celým spektrem či publicitu fondů EU na národní úrovni.

Premiér Bohuslav Sobotka 11. 6. 2015 podepsal dokument, který formálně ukončuje schvalovací proces operačních programů EU pro Českou republiku pro období 2014–2020. Z evropských fondů je k dispozici pro české žadatele více než 640 miliard korun a tímto krokem může oficiálně začít jejich čerpání.

Kontakt

Novi Solutions, s.r.o.
Mánesova 459/46, 370 01
České Budějovice

Tel.: +420 606 647 833
Tel.: +420 774 572 245
Email: info@novisolutions.com

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace