Novi Solutions

MMR vyhlásilo výzvu pro výstavbu komunitních domů pro seniory


Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace na výstavbu komunitních domů seniorů v rámci podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2015. Tento titul je v historii ministerstva vyhlášen poprvé.

Podpořena bude investiční výstavba bezbariérového bytového domu, v němž se bude nacházet 10–25 bytů o maximální výměře 45 metrů čtverečních a sdílené prostory pro společné aktivity o minimální výměře 40 metrů čtverečních. Na jeden byt bude poskytnuta podpora v maximální výši 650 tisíc Kč.

Podpora není zacílena pouze na osoby starší 65 let či jen osoby zdravotně a tělesně postižené, ale je určena pro seniory od 60 let, u kterých se předpokládá stále aktivní pracovní produktivita, avšak jejich čistý měsíční příjem nepřekročí průměrnou hrubou měsíční mzdu v České republice. Cílem podpory je prodloužení soběstačnosti seniorů.

  • Termín pro předkládání žádostí: do 30. 6. 2015
  • Žadatelé
    • podnikající fyzické a právnické osoby
    • obce

 

Zdroj: MMR


Více informací o výzvě se dočtete na stránkách ministerstva (zde). V případě zájmu o konzultaci či zpracování projektu komunitního domu pro seniory se na nás neváhejte obrátit (kontakt naleznete zde).

Kontakt

Novi Solutions, s.r.o.
Mánesova 459/46, 370 01
České Budějovice

Tel.: +420 606 647 833
Tel.: +420 774 572 245
Email: info@novisolutions.com

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace