Novi Solutions

Pracujeme na novém integrovaném projektu


Dnes mám jedinečnou příležitost vás seznámit na konkrétním příkladu s rozsahem našich aktivit 😊 a začít tak seriál s názvem:
„Jak se dělá integrovaný projekt od A až do Z“.
Právě jsem se vrátila z Plané nad Lužnicí, kde vzniká nový, obecní integrovaný projekt.
Co to znamená? Město má v majetku několik budov, které nejsou už tak úplně OK. Na druhé straně jsou zde občané, kteří mají své potřeby. Což tedy využít ty budovy, které máme a vybudovat například nové obecní byty. Celý dům rekonstruovat? Zmodernizovat a udělat jej tak, aby byly ekologicky efektivnější? Kde na to vezmeme? Bez dotací to nepůjde. No a když už se budeme zabývat občanskou vybaveností, co koupit ten starý mlýn, který stojí hned vedle a přebudovat ho tak, aby byl užitečný pro občany města? Udělejme tam bazén – stačí 25 m a tři dráhy, také bychom potřebovali moderní prostory pro cvičení, a kdyby se tam vešel multifunkční kulturní sál pro cca 100 osob, tak by to bylo super.
No jo, ale kolik to bude stát? A vůbec dá – se to udělat? A v jakém rozsahu? A bude na to dost dotačních nebo úvěrových peněz? Protože financovat to celé ze svého – to je fakt nesmysl! Jak to zjistíme? Uděláme studii proveditelnosti, ze které nám vypadnou odpovědi na naše otázky 😊. Mimochodem – tento tip „práce“ mě baví ze všeho nejvíce 😊.
No a co s tím mlýnem – ten je fakt v dezolátním stavu – to bude finanční rána. No, ale když ho pojmeme, jako brownfield, které jsou zajímavě zdotovatelné, tak bychom to mohli zrealizovat – nu tak to přiřaďme k té studii proveditelnosti také.
Jak vypadá takový brownfield – nafotila jsem vám jej. No není to nádhera?
Jenomže k tomu, abychom dostali tzv. tvrdá data, potřebujeme – architekta, projektanta, rozpočtáře, energetického specialistu atd. A máme je? No máme 😊.
Tak s chutí do toho. Příští týden Vám ukáži první návrhy, jak by to ve mlýně mohlo vypadat – pan architekt je už připravuje.

Kontakt

Tel.: +420 606 647 833
E-mail: info@novisolutions.com
IČ: 28154495
DIČ: CZ28154495

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace