Novi Solutions

Proč jsme se stali členy Okresní hospodářské komory Plzeňsko?


I přes to, že máme sídlo podnikání i hlavní provozovnu v Českých Budějovicích, jsme byli přijati za členy Okresní hospodářské komory Plzeňsko, čehož si velmi vážíme.

Co nás k tomuto kroku vedlo?

Především to jsou smysluplné projekty, které OHK Plzeňsko realizuje či připravuje k realizaci a jejichž jsme součástí.

Již před několika lety jsme se seznámili při přípravě vzniku Komise pro vzdělávání při KÚ Plzeňského kraje.

V současné době má tato komise například hotovou statistiku reálné profesní potřeby „vzdělávání kraje“ v kontextu s odborným zaměřením žáků a studentů, kteří jsou absolventy především technických škol. U této aktivity ovšem nezůstalo. Má logické pokračování. Jsou připravovány opatření a projekty, které mají za cíl udržet v kraji především absolventy, kteří absolvovali na ZČU ve vybraných oborech – odpovídající potřebám podnikatelských subjektů, kteří nabízí zaměstnání, profesní rozvoj a velkou měrou přispívají k hmatatelnému rozvoji regionu.

Pod hlavičkou této komory a ve spolupráci s univerzitou, krajem a podnikateli vznikla Průmyslová rada strojní fakulty ZČU. V rámci této platformy se potkávají zástupci regionálních firem s představiteli vyjmenovaných institucí. A co je hlavním cílem? Sladit konkrétní potřeby vybraných strojírenských firem s možnostmi vzdělávacích institucí, případně je motivovat k provedení relevantních změn ve výuce, která bude více odpovídat potřebám podnikatelských subjektů. Zadávání zpracování diplomových prací je bráno jako samozřejmá součást zmíněné kooperace.

A třetí velmi zajímavý a pro nás motivující počin je příprava vzniku platformy, jejíž činnosti budou navazovat na předešlé aktivity a zároveň je významným způsobem rozvíjet. Jedná se o pilotní projekt mezinárodní spolupráce, a to nikoliv pouze v rámci EU, ale zaměřené především na korejské, čínské, vietnamské a kazachstánské trhy. Tato platforma se zaměří na tři prioritní oblasti:

  1. Společensko-politická
  2. Výměna zboží a služeb
  3. Spolupráce mezi vysokými školami a univerzitami zaměřená jednak na výměnu studentů, dále pak na znalostní transfer, transfer technologií, společné vědecko-výzkumné aktivity zaměřené primárně na aplikovaný výzkum s přímým dopadem na ekonomiky jednotlivých regionů.

 

Ondřejka Harvalíková, jednatelka společnosti Novi Solutions, s.r.o.


Oficiální tisková zpráva je dostupná ke stažení zde Tisková zpráva – Proč jsme členy OHK Plzeňsko.

Kontakt

Novi Solutions, s.r.o.
Mánesova 459/46, 370 01
České Budějovice

Tel.: +420 606 647 833
Tel.: +420 774 572 245
Email: info@novisolutions.com

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace