Novi Solutions

Výstavba nových veřejných budov


V novém období Operačního programu Životní prostředí 2021–2027 (OPŽP) máme, jako stát, k dispozici zhruba 61 miliard korun z EF na zkvalitňování životního prostředí.
Vzhledem k tomu, že většinový podíl našich klientů je veřejná správa je pro nás mimo jiné jasnou prioritou dotační oblast, která
podporuje snižování energetické náročnosti veřejných budov.
S tímto typem projektů máme zkušenosti již z předchozích období – viz naše reference.
Kromě zateplení fasád, výměnu oken, využívání odpadního tepla a mnoho dalších aktivit, které vedou ke snížení spotřeby energií bude opět zaměřen na vylepšení vnitřního prostředí, například na osvětlení, akustiku, využívání dešťové vody a další.
Ovšem pro mnohé z žadatelů si myslím je velmi zajímavé Opatření 1.1.3 výstavba nových veřejných budov ve vysokém energetickém standardu, v pasivním energetickém standardu,a tzv. plusových (nulových) budov.
Bohužel nevíme přesně kdy budou vyhlášeny nové výzvy, protože ještě stále trvá vyjednávání s EU – vláda předložila program v říjnu 2021.
Nicméně to nebrání v tom, abychom projekty společně s Vámi připravili tak, aby již nepotřebovaly výrazné korekce při podání žádosti.
J epravdou, že máme všichni slíbenou nižší administrativní náročnost – zejména co se týče příloh, ale po zkušenostech, které máme, bychom raději nic nenechávali náhodě.

Kontakt

Tel.: +420 606 647 833
E-mail: info@novisolutions.com
IČ: 28154495
DIČ: CZ28154495

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace